Ogrzewanie postojowe AUTOTERM - czy warto?

2023-01-11 12:41:00 / Newsletter

Według przeprowadzonych statystyk wśród kierowców zima to na najmniej lubiana pora roku. Nic w tym dziwnego, każdy użytkownik samochodu wie jak o mroźnym poranku ciężko przygotować samochód do jazdy. Perspektywa szronu na szybach, ściągania śniegu i stania na mrozie nie jest niczym przyjemnym. Potem jazda w zimnym samochodzie oczywiście o ile akumulator poradzi sobie z rozruchem silnika – mimo wszystko to nie jest miły scenariusz.

Ogrzewanie postojowe AUTOTERM zyskuje coraz większą popularność na rynku. Przekonało się o nim wielu użytkowników. Kto posiada ten wie – że, to najlepszy przyjaciel podczas zimy. Dzięki temu urządzeniu można szybciej uruchomić pojazd oraz ogrzać się w mroźny dzień. Coraz częściej ogrzewania postojowe zamawiane są jako dodatkowe wyposażenie w nowych samochodach bądź montowane w niezależnych warsztatach. Takie udogodnienie doceni każdy, jednak pomimo szerokiej dostępności ogrzewań postojowych wielu marek takich jak Webasto, Eberspächer – nie każdy może sobie na nie pozwolić. Przeszkodą w tym wypadku jest cena, która nie należy do najniższych.

Analizując rynek – ogrzewanie AUTOTERM cenowo wypada najlepiej! Decydując się na nie oszczędzasz w porównaniu do konkurencji. Osprzęt jest łatwo dostępny. Dobra jakość w rozsądnej cenie.

Firma AUTOTERM zyskuje coraz większą przychylność klientów na rynku. Gama produktów jaką oferuje jest szeroka a cena atrakcyjna. Urządzenia grzewcze dzielimy na suche i wodne. Ogrzewanie elektryczne suche działa podobnie jak farelka i ogrzewa gorącym powietrzem. Działa ono niezależnie od pracy silnika samochodu. Ciepło wytwarzane jest w procesie spalania paliwa, które czerpane jest z baku pojazdu. Kiedy ogrzewanie postojowe podgrzeje płyn chłodniczy, wentylacja jest uruchamiana automatycznie. Ciepło podgrzewa przede wszystkim przednią szybę, kabina podgrzewana jest od dołu.

Jak wygląda montaż ogrzewania postojowego?

Montaż jest bardzo pracochłonny. Może trwać nawet do kilkunastu godzin. Najwięcej czasu zajmują auta z napędem 4x4, z uwagi na to, że niejednokrotnie trzeba zdejmować zbiornik paliwa co jednocześnie wiąże się z demontażem wału napędowego. Aby dobrze zamontować ogrzewanie postojowe przede wszystkim musi być ono umieszczone w odpowiednim miejscu, takim które nie będzie narażać na uszkodzenia mechaniczne. Powinno się ono znajdować blisko przewodu układu chłodzącego oraz paliwowego. Podczas podgrzewania płynu chłodzącego z ogrzewania postojowego wydostają się spaliny, dlatego jest on wyposażony w układy wydechowy z tłumikiem spalin. Trzeba też pomyśleć o miejscu w których umieścimy sterownik elektroniczny. Jednak tego typu zmartwienia nie dotyczą użytkownika. AUTOTERM opracował schematy dla różnych modeli oferowanych na rynku pojazdów.

Zalety ogrzewania postojowego AUTOTERM

Kiedy mamy już zamontowane ogrzewanie w naszym pojeździe, możemy cieszyć się z jego użytkowania. Każdy użytkownik doceni to, że obsługa jest bardzo prosta. Wystarczy włączyć urządzanie pilotem lub zaprogramować je wcześniej tak, by włączyło się o określonej godzinie. Wystarczy 20 min by temperatura wewnątrz pojazdu wzrosła. Szron na  szybach przestanie już być naszym problemem. Nagrzany silnik szybciej się uruchamia, a przy tym jest dłużej sprawny. Nagrzane auto ma mniejsze zużycie paliwa a co więcej ciepły silnik emituje mniej szkodliwych substancji. Na pewno taki komfort jest wart swojej ceny – dobry jakościowo, mało awaryjny a przy tym cena na tle konkurencji wpada korzystnie.

Ogrzewania postojowe AUTOTERM znajdą państwo w naszym asortymencie


Wiadomości