PUNDMANN THERM - ciepła woda w Twoim pojeździe

2023-01-12 08:04:00 / Newsletter

Kto z nas nie lubi ciepłej wody? Dzięki PUNDMANN THERM - uzyskasz ciepłą wodę w autokarach, jachtach, przyczepach kempingowych, food truckach. Teraz możesz mieć ciepłą wodę nawet tam, gdzie nie ma instalacji elektrycznej!
Bojler podgrzewa wodę wykorzystując ogrzewanie powietrzne  2KW, 4KW lub za pomocą grzałki termostatycznej (500W). W zależności od przestrzeni jaką dysponujesz #PUNDMANN THERM można zamontować bezpośrednio w pojeździe lub na zewnątrz.

Masz dwa warianty wytwarzania ciepłej wody:

- Korzystając z ogrzewania  postojowego Autoterm Air 2D o mocy 2 kW lub Autoterm Air 4D o mocy 4 kW:

Ogrzewanie powietrzne podłączamy za pomocą trójnika w kształcie Y, otrzymujemy wtedy dwie oddzielne linie wylotu powietrza. Jedną można wykorzystać do bezpośredniego ogrzewania pojazdu natomiast druga kieruje powietrze przez bojler, podgrzewa znajdującą się w nim wodę i doprowadza do pojazdu nieco schłodzone, ale jeszcze ciepłe powietrze.

Jeśli zdecydujesz się na mniejszą wersję ogrzewania postojowego Autoterm Air 2D o mocy 2 kW, możesz wtedy  za pomocą  trójnika Y oraz zintegrowanej z nim klapki sterującej skierować odpowiednio ciepłe powietrze i określić  co jest ważniejsze: ciepły pojazd czy podgrzanie wody.

Większe ogrzewanie postojowe Autoterm Air 4D zapewnia wystarczającą moc do jednoczesnego ogrzewania pojazdu i wody w bojlerze. Klapka regulacyjna jest tutaj zbędna – ogrzewanie dostarcza więcej energii niż byłaby potrzebna. Aby uniknąć strat energii, należy zainstalować bojler możliwie najbliżej ogrzewania postojowego.\

- Za pomocą elementu grzejnego 230 V zintegrowanego z bojlerem ciepłej wody.

Dzięki PUNDMANN THERM  możesz również uzyskać ciepłą wodę w pojeździe dzięki zintegrowanej grzałce elektrycznej o napięciu 230V. Jeśli dostępne jest źródło zasilania  elektrycznego 230 V, bojler może być ogrzewany grzałka elektryczną w celu szybszego podgrzania wody. Ze względów technicznych w celu uzyskania mocy grzewczej 500W świadomie zdecydowaliśmy się na wariant 230V.

W naszym asortymencie znajdą państwo szeroki wybór bojlerów

Co zrobić aby osiągnąć pożądaną temperaturę wody?

Podłączenie bojlera wykonuje się za pomocą trójnika rozdzielającego wodę który wraz z termostatycznym zaworem mieszającym pozwala  na regulację temperatury ciepłej wody w zakresie od 30 ° C do 48 ° C. Termostatyczny zawór mieszający automatycznie miesza odpowiednią ilość zimnej i ciepłej wody i pozwala uzyskać wodę o żądanej temperaturze. Ponieważ zawór  termostatyczny  działa tylko wtedy, gdy  przepływa woda, to w pierwszym momencie woda może być trochę za zimna lub za ciepła.

Czego jeszcze potrzebujesz, aby zainstalować PUNDMANN THERM?


W zależności od możliwości  montażu w wybranym pojeździe, ogrzewanie postojowe można zamontować bezpośrednio na podłodze. Aby uprościć montaż ogrzewanie można również zamontować na płycie montażowej lub kołnierzu z uchwytem montażowym. Musisz zaopatrzyć się w dodatkowe węże do wody, ponieważ nie wiemy, ile z nich będziesz potrzebować. Długość przewodów wodnych jest różna w każdym pojeździe, dlatego możesz dobrać dowolne długości. Wszystkie przewody są sprzedawane na metry oraz dostarczane w jednym kawałku i można je wygodnie przyciąć na wymaganą długość. Potrzebny jest trójnik do odgałęzienia do już zainstalowanej instalacji zimnej wody.Opcjonalnie można zamówić rury ciepłej i zimnej wody, reduktory ciśnienia oraz zawory bezpieczeństwa. Do wyboru mamy bojler: 6l lub 9,9l. Różnica cenowa pomiędzy bojlerami jest niewielka. Ciśnienie wody w zbiorniku bojlera nie powinno trwale przekraczać 1,5 bara, może być również potrzebny odpowiedni reduktor ciśnienia i zawór bezpieczeństwa. 

Ogrzewacze postojowe #Autoterm Air są bardzo wytrzymałe i ciche dzięki wyposażaniu w ciche pompy paliwa. 

W naszym asortymencie znajdą państwo szeroki wybór bojlerów


Wiadomości